24 przepiękne życzenia, wierszyki i dedykacje na Chrzest

Chrzest to wyjątkowy dzień w życiu dziecka i jego rodziny. Pamiątkowe kartki z życzeniami to doskonały sposób na zachowanie emocji, jakie mu towarzyszą. Oczywistym jest, że z początku będą one wywoływały radość jedynie w oczach rodziców, jednak gdy już nieco starsze dziecko wreszcie odczyta i zrozumie ich treść po latach z pewnością nie będzie kryło wzruszenia.

Sprawdź też: 24 religijne życzenia dla księdza

Zebraliśmy dla Was najpiękniejsze życzenia z okazji chrztu. Zapoznajcie się z naszymi propozycjami:

Najcudowniejsza Dziecino!

Niech zawsze Twoje życie oświeca łaska Naszego Pana, który w swej mądrości zawsze znajdzie dla Ciebie radę i pocieszenie.

Obyś nigdy nie musiała doświadczyć smutku i łez, a szczęście niech Cię nigdy nie opuszcza.

Niechaj Chrzest Święty będzie wyjątkowym wydarzeniem dla Ciebie i Twoich Bliskich!


W pielgrzymce życia Swojego Niech Cię zawsze Pan Bóg broni I mocą Chrztu Świętego Od pokus i złego chroni Kochaj rodziców swoich By pociechę z Ciebie mieli I pomnij, że Bóg w niebie Zawsze patrzy i pilnuje Ciebie.


Dla Chrześnicy wyjątkowej Cioci i wujka oczka w głowie Najlepsze życzenia z okazji ochrzczenia Niech Ci się spełnią wszystkie marzenia Niech Bóg Cię prowadzi i z Tobą będzie Przez całe życie – zawsze i wszędzie!


życzenia z okazji chrztu obrazek

Z okazji Chrztu Świętego życzę Ci, abyś w swoim życiu zaznała dużo szczęścia i Łask Bożych, abyś rosła silna i zdrowa na pociechę swoich Rodziców i Dziadków.


Serce tak ciche, jak wiatr z muszelki daj mi, o Panie – Boże mój wielki. Daj mi też święte rączki i nóżki, żeby trzymały się Twojej dróżki.


Tysiące życzeń, serdeczne pokłony: Wiwat rodzice, wiwat nowo chrzczony.


życzenia na chrzest

W tym dniu ważnym, a zarazem radosnym, Płynie modlitwa ta: Niech Bóg Waszą dziecinę W swojej opiece ma, Niech ześle swoje łaski, Wypełni nimi dom, Niech radość, miłość, pokój, Da Waszym wspólnym dniom.


W tak uroczystym dniu, jakim jest przyjęcie przez Ciebie Sakramentu Chrztu Świętego i wstąpienie do wspólnoty Kościoła, życzę Ci, abyś zawsze miała ufność w Bogu, kierowała się wrażliwym sercem, a cele, które sobie wytyczysz, by zawsze były szlachetne.


Malutka istota do Chrzcielnicy niesiona ma być dziś Bogu powierzona. Niech będzie szczęśliwa i zawsze zdrowa oraz niech w radości i miłości się chowa.


kartka na chrzciny

Serce tak ciche, jak wiatr z muszelki daj mi, o Panie – Boże mój wielki. Daj mi też święte rączki i nóżki, żeby trzymały się Twojej dróżki


Chrzest dziś sprawił, że stałaś się ukochanym dzieckiem Boga. Jego łaskę otrzymałaś, z nią jest prosta każda droga. Ufaj Bogu nie pytając, co On w zamian dać Ci może. Swoje serce Mu oddając wiesz, że zawsze Ci pomoże. Obfitych łask Bożych na całe życie życzą w dniu Chrztu Świętego …


Malutka istota do Chrzcielnicy niesiona ma być dziś Bogu powierzona. Niech będzie szczęśliwa i zawsze zdrowa oraz niech w radości i miłości się chowa.


Ogromnie się cieszę z Waszego szczęścia doczekania się pierwszej pociechy. Serdecznie Wam gratuluję upragnionej Córki, a Jej, z okazji chrztu świętego, dedykuję takie oto życzenia: Niechaj kocha cnoty, Niechaj sercem złota Daje Jej skarb Bóg Łagodny i prawy Niechaj szuka sławy i szczęśliwych dróg!


Żyj tak, aby każdy dzień mógł być ostatnim dniem Twojego życia, a dokądkolwiek pójdziesz będę zawsze przy Tobie aby Cię chronić. W dniu Twojego Chrztu Łask Bożych i opieki Anioła Stróża życzy Ojciec Chrzestny. Żyj tak, aby każdy dzień mógł być ostatnim dniem Twojego życia, a dokądkolwiek pójdziesz będę zawsze przy Tobie aby Cię chronić. W dniu Twojego Chrztu Łask Bożych i opieki Anioła Stróża życzy Ojciec Chrzestny. Żyj tak, aby każdy dzień mógł być ostatnim dniem Twojego życia, a dokądkolwiek pójdziesz będę zawsze przy Tobie aby Cię chronić. W dniu Twojego Chrztu Łask Bożych i opieki Anioła Stróża życzy Ojciec Chrzestny.


Ukochane Boże dziecię, gdy mieć szczęście chcesz na świecie, gdy Cię minąć ma zła droga, ponad wszystko kochaj Boga.


W tym wyjątkowym dniu Dniu przyjęcia sakramentu Chrztu I zaproszenia Boga do serduszka Najlepsze życzenia dla maluszka Niech Twoje serce w którym Bóg zagościł Już zawsze będzie pełne radości Niech wszyscy Święci i Anioły z nieba Otoczą Cię opieką gdy zajdzie potrzeba


Malutka istota do Chrzścielnicy niesiona ma być dziś Bogu powierzona. Niech będzie szczęśliwa i zawsze zdrowa oraz niech w radości i miłości się chowa.


życzenia z okazji chrztu

Niech wiara w Boga Ciebie prowadzi. Wszelkie, nierówności pod stopami gładzi. W dniu tak ważnym dla całej rodziny, a ten dzień to Twoje Chrzciny. Z tej oto okazji Chrześniaku Kochany, zechciej przyjąć życzenia od swej chrzestnej mamy.


Boża Dziecino! Niechaj Bóg Ci dopomoże na Twojej życiowej drodze i zawsze niech Cię wspiera w Twych wyborach. Oby nigdy uśmiech nie znikał z Twojej twarzy i obyś zawsze miała powody do radości. Bądź dobra i dla swoich Bliskich i kochaj swoich Rodziców całym sercem. Z najlepszymi życzeniami, Twoja Matka Chrzestna


Jezus Chrystus wiele dni na Ciebie czekał, dziś przyszedł i w sercu Twym zamieszkał, zaprosiłaś Pana w duszy swej czystości, On Twym przyjacielem, nie czyń Mu przykrości.


piękne życzenia na chrzest

Niech Bóg Waszą dziecinę W swojej opiece ma, Niech ześle swoje łaski, Wypełni nimi dom, Niech radość, miłość, pokój, Da Waszym wspólnym dniom.


Niech wiara w Boga Ciebie prowadzi. Wszelkie nierówności pod stopami gładzi. W dniu tak ważnym dla całej rodziny, a ten dzień to Twoje Chrzciny. Z tej oto okazji, Chrześniaku Kochany, zechciej przyjąć życzenia od swej chrzestnej mamy.


Wyjątkowa pamiątka – słowa miłości i powodzenia

Chrzciny to szczególna okazja dla wszystkich chrześcijan. Zarówno tych małych, którzy nie rozumieją się powagi tego wydarzenia, jak i tych, którzy swój chrzest mają już dawno za sobą. Tradycja chrztu jest jedną z najdłuższych w całej historii wiary Chrystusowej. Początek jej miał miejsce przy biblijnym chrzcie samego Jezusa Chrystusa przez Jana. Oblewająca głowę dziecka woda symbolizuje nowe życie razem z Bogiem.

Do nadrukowanych w kartce życzeń można wybrać własne, np. te, których propozycje przedstawiliśmy powyżej. Twoi znajomi również wybierają się na chrzciny? Podziel się z nimi pomysłami na życzenia w formie animowanych gifów – możesz je udostępnić na swojej tablicy, bądź też wysłać je do nich w wiadomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts