rodzinne świętowanie bożego narodzenia przy stole

Najpiękniejsze życzenia na święta Bożego Narodzenia (2021)

No i znów nadszedł ten magiczny czas! Boże Narodzenie to moment, gdy rodzina jest najważniejsza. Dlatego zadbaj o piękne życzenia świąteczne!

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu osób najwspanialszy okres w roku, gdy dzieją się rzeczy niemal niemożliwe: odkładamy obowiązki zawodowe na bok i skupiamy się niemal w pełni na obowiązkach rodzinnych.

Ważną częścią świątecznego okresu są kolorowe paczki z prezentami od Świętego Mikołaja wraz z pięknymi życzeniami bożonarodzeniowymi, które składamy sobie między innymi dzieląc się opłatkiem.

Czego jednak życzyć drugiej osobie, aby nie powtarzać co roku tego samego? Jak ładnie podziękować za życzenia, aby nie odpowiadać nawzajem? Czy warto składać życzenia świąteczne SMS? No i co można powiedzieć zamiast „Wesołych Świąt”?

Specjalnie dla Ciebie opracowaliśmy listę pięknych i unikalnych życzeń na Boże Narodzenie. Skorzystaj z tej listy, a Twoje życzenia z pewnością zostaną zapamiętane na długi czas!

Niepowtarzalne życzenia świąteczne na Boże Narodzenie

Ładne wierszyki bożonarodzeniowe

Pada śnieg, Mikołaj leci, pyta głośno: gdzie są grzeczne dzieci?!
Dzieci w domu się schowały i na pierwszą gwiazdkę wyczekiwały.
Mama w kuchni się krząta, tata w pokoju wciąż sprząta,
A ja szybciutko wpadam i życzenia moje Ci zostawiam:
Wesołych Świąt!

świąteczna kartka do wysłania

Cicha Noc, Święta noc,
A ja przesyłam Ci życzeń moc!
Dużo radości, pysznego jedzenia,
ogromu prezentów i marzeń spełnienia!
Wesołych Świąt życzy…

W ten piękny świąteczny czas,
Niech będzie szczęśliwy każdy z was,
Niech stół się ugina od jedzenia,
Niech szczęście nie mówi “do widzenia”
Niech życzenia się spełniają,
Niech marzenia nie uciekają.
Wszystkiego dobrego z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Śmieszne życzenia Bożonarodzeniowe

Niech tej pięknej nocy,
Gruby pan przez twoje okno wskoczy.
Niech zostawi on po sobie ślad,
a Ty w zamian na pewno też coś mu dasz.
Kubek ciepłego mleka, dobre ciasteczka,
aby mógł dalej lecieć w świat na swoich saneczkach.

świąteczne życzenia obrazek na boże narodzenie

Niech zwierzęta dziś przemówią i wraz ze mną pod twe drzwi wyruszą.
razem zaśpiewamy każdą Kolendę jaką znamy.
Dziś składam Ci serdeczne życzenia. Niech Twoje serce radością przepełnione będzie.
Za oknem biały puch i unoszący się wszędzie zapach piernika oznaka świąt zawsze będzie.

Ogromnych zasp pod domem,
Wielu zmartwień, co nie dają Ci zasnąć.
Samych nudnych chwil i żadnych dobrych dni.
Niech spotka Cię dziś coś nieprzyjemnego.
I właśnie wszystkiego tego, tylko na odwrót dziś życzę Tobie,
bo dziś są święta i warto zadbać, aby każda ich sekunda była uśmiechnięta.

Oficjalne życzenia świąteczne na Boże Narodzenie

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia chcielibyśmy złożyć Państwu życzenia wszelkiej pomyślności, miłości, zdrowia i pogody ducha. Niech ten piękny czas będzie dla Państwa spokojny i przepełniony radością w rodzinnym gronie, a w nadchodzącym Nowym Roku życzymy Państwu wielu sukcesów i pomyślnej realizacji założonych planów.

Naszym klientom, współpracownikom i przyjaciołom życzymy wspaniałych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech czas spędzony w rodzinnym gronie będzie dla Państwa czasem pełnym ciepła i miłości, a nadchodzący Nowy Rok odkryje przed Państwem wiele nowych, wspaniałych ścieżek. Życzy zarząd firmy X

wesołych świąt bożego narodzenia obrazek do wysłania

Na nadchodzące święta Bożego Narodzenia pragniemy złożyć naszym klientom życzenia wszelkiej pomyślności. miłości i zdrowia. Niech każda chwila spędzona w gronie rodzinnym będzie otoczona ciepłem, życzliwością i miłością. Serdecznie dziękujemy Państwu za dotychczasową współpracę i życzymy wielu sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku.

Religijne życzenia wigilijne

Z  okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzę Ci wielu łask bożych i pokoju chrystusowego. Niech Aniołowie sprawiają nad Tobą opiekę i prowadzą Cię przez cały nadchodzący Nowy Rok.

Chrystus się dziś narodzi i cały świat oswobodzi. Niech te święta będą dla was pełne bożych łask. spędzone w pięknej, rodzinnej atmosferze. Niech Pan Jezus zjednoczy wasze serca i otuli was Bożą miłością.

Miłości, co góry przenosi, niezmąconego niczym spokoju, cudownej rodzinnej atmosfery z obecnością nowonarodzonego Chrystusa Pana. Wielu łask bożych w Nowym Roku życzy…

Piękne i tradycyjne życzenia świąteczne z okazji Bożego Narodzenia

Niech zbliżające się święta Bożego Narodzenia będą dla was czasem spędzonym wspólnie z rodziną, pełnym miłości i szacunku. Niechaj ten czas pozwoli Wam cieszyć się każdą spędzoną wspólnie chwilą i pomoże Wam wkroczyć pewnym krokiem w nadchodzący Nowy Rok.

boże narodzenie kartka do wysłania

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzę Ci spełnienia wszystkich Twoich marzeń, wszelkiej pomyślności i pogody ducha. Niech czas spędzony wspólnie z najbliższymi da Ci siłę do pokonania wszelkich przeciwności losu. Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Radosnych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia oraz samych pomyślności w Nowym Roku życzy…

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia pragniemy Wam złożyć życzenia wszelkiej pomyślności i zdrowia. Niech czas spędzony wspólnie z najbliższymi będzie pełen radości i miłości, która przełoży się na nadchodzący Nowy Rok i pomoże w realizacji wszystkich Waszych osobistych planów.

Krótkie życzenia świąteczne na Boże Narodzenie

Życzę Ci aby te święta były wypełnione szczęściem i rodzinną atmosferą. Z całego serca dobre słowa przekazuje XYZ

kartka na święta bożego narodzenia

Dużo szczęścia, wiary i niech gwiazdka przyniesie z sobą wspaniałe dary. Wszystkiego najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Gorące myśli oraz same najlepsze życzenia na te święta i szczęśliwy Nowy Rok.

Spełnienia wszystkich bożonarodzeniowych marzeń dużo zdrowia i szczęścia.

Ciepłej i domowej atmosfery przy świątecznym stole w gronie najbliższych życzy…

BONUS: życzenia bożonarodzeniowe po angielsku

May your wish list come true and may your home be filled with peace and bliss! Have a magical holiday season and a Happy New Year!

Wishing you peace, joy, and all the best this wonderful holiday has to offer. It is a time for wishing you and your family all the best and a blessed New Year.

May Santa Claus bring lots of gifts and let dreams come true. Merry Christmas and a Happy New Year to you!

Czego życzyć podczas łamania się opłatkiem oprócz „wesołych świąt Bożego Narodzenia”?

Słynne Wesołych Świąt to absolutny klasyk pośród życzeń z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Większość uczestników wigilijnej wieczerzy nie chce wysilać się na oryginalne życzenia – a szkoda! W końcu to nie są puste słowa, a szczere wyznanie, które jest dowodem dobrej znajomości drugiej osoby oraz ogólnego zainteresowania się nią.

Dlatego jeśli znajdziesz się na wigilijnej wieczerzy z najbliższymi, pamiętaj o tym, aby jednak złożyć im życzenia od serca. Nie muszą być one niezwykle rozbudowane czy złożone z kwiecistego słownictwa. Możesz nawet wybrać proponowane przez nas teksty i dopasować je do drugiej osoby. Najważniejsza jest szczerość i chęci.

Innym ciekawym sposobem na urozmaicenie składanych życzeń jest wybranie jednego z proponowanych przez nas tekstów, a następnie jego samodzielna modyfikacja.

W naszym tekście znajdziesz ponad 20 przykładów unikalnych życzeń bożonarodzeniowych. Możesz je wykorzystać i podmienić niektóre słowa, tak aby lepiej pasowały do sytuacji drugiej osoby czy wyzwań, z którymi się zmaga.

bombki świąteczne na choince

Czy warto składać życzenia świąteczne SMS?

Nie każdy ma możliwość być z bliskimi w trakcie świąt. To trudna sytuacja, jednak nawet z niej jest jakieś rozwiązanie.

Spędzając święta z dala od rodziny, warto do niej zadzwonić i poczuć tę ciepłą, rodzinną atmosferę. Podczas takiej rozmowy warto złożyć sobie wzajemnie życzenia, co jest namiastką pięknej tradycji łamania się opłatkiem.

Święta Bożego Narodzenia obchodzą w Polsce niemal wszystkie rodziny, więc złożenie życzeń znajomym z pracy czy przyjaciołom jest również świetnym pomysłem!

W tej sytuacji możesz się jednak zastanawiać: jak złożyć takie życzenia świąteczne? Wybrać rozmowę telefoniczną, sms, a może wiadomość przez internet, np. messengera?

Najważniejsze jest to, aby zadbać o unikalność składanych życzeń. Jeśli złożysz je poprzez SMS, jednak zadbasz uprzednio o ich personalizację, obdarowana osoba z pewnością będzie bardzo zadowolona z otrzymania ciepłych słów świątecznych.

Unikaj wysyłania jednego szablonu z życzeniami hurtowo, do wszystkich znajomych, ponieważ takie życzenia często mają niską wartość i wprawiają jedynie w zakłopotanie drugą osobę. Lepiej postaw na kilka ciepłych słów od siebie, które są bezpośrednio skierowane do drugiej osoby.

To, czy zrobisz to w ramach rozmowy telefonicznej, czy też za pomocą SMS, jest mniej ważne. Ponieważ wiele osób preferuje jednak rozmowę z drugim człowiekiem, warto postawić na nawet kilkuminutowy telefon.

Z okazji świąt możesz wysłać bliskim również śmieszne animowane obrazki i kartki – zobacz:

Jakich życzeń unikać w trakcie łamania się opłatkiem?

Ten temat interesuje naprawdę wiele osób, jednak nie jest on łatwy. Wszystko spowodowane jest tym, że te same życzenia mogą wprowadzić jedną osobę w zakłopotanie, podczas gdy dla drugiej będą zabawne.

Unikaj w życzeniach świątecznych na wigilię tematów kontrowersyjnych oraz bezpośredniego humoru, zwłaszcza jeśli druga osoba nie ma do siebie dystansu.

W takiej sytuacji lepiej postawić na bezpieczne życzenia, dzięki czemu druga osoba nie poczuje się urażona życzeniami.

Unikaj również nawiązywania w życzeniach do bardzo trudnych sytuacji, które ktoś przeszedł. Święta Bożego Narodzenia to nie najlepszy moment na to, aby rozpamiętywać trudne wspomnienia czy zawstydzające porażki.

Skup się na tym, czego druga osoba pragnie i jakie są jej wartości, a złożone przez Ciebie świąteczne życzenia bożonarodzeniowe z pewnością bardzo się jej spodobają!

Z okazji zbliżającego się Nowego Roku sprawdź nasze życzenia noworoczne dla bliskich i znajomych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts
Święta coraz bliżej! 🎁 Zobacz 100 pomysłów na świąteczne prezenty:
Przeglądaj prezenty