Najlepsze życzenia na Pierwszą Komunię Świętą

Wraz z nadejściem – zbliżających się coraz większymi krokami – wiosny, już niedługo wszystkie dzieci (oraz ich rodzice) zaczną rozglądać się za albami, salami komunijnymi oraz prezentami z tej okazji dla pociech. Tradycyjnie oprócz upominków dla dzieci zaproszeni goście przekazują najmłodszym również pamiątkowe karty z życzeniami komunijnymi.

Kartki z gotowymi nadrukami, to dobry pomysł. Jednak o wiele bardziej unikalne i osobiste będą życzenia wybrane samodzielnie. Oto nasze propozycje:

Ukochane moje dziecię, Gdy chcesz szczęście mieć na świecie. Gdy Cię minąć ma zła droga, Nade wszystko miłuj Boga. Kochaj swoich rodzicieli, By pociechę z Ciebie mieli. Ale pamiętaj, że Bóg w niebie, Ma w opiece zawsze Ciebie.


Szukaj Pana i mocy Jego, szukaj zawsze oblicza jego! Pamiętaj o cudach, które uczynił, o znakach i wyrokach ust Jego. W uroczystym dniu Pierwszej Komunii Świętej obfitych łask Bożych życzy …


Gorąco życzymy: aby błogosławieństwo, radość i łaska tego szczególnego dnia, na zawsze pozostały w Twoim sercu.


Od tej chwili uroczystej Jak dwoje przyjaciół Pan Jezus i ty idziecie przez życie zawsze razem ku szczęśliwości wieczystej


najpiękniejsze życzenia z okazji chrztu

Zaśpiewaj Hosanna i wznieś oczy do nieba, dlatego, że tak czujesz, nie dlatego, że trzeba. Złóż ręce do modlitwy, bo jutro zaczynasz od nowa wycieczkę do Boga, którego dziś przyjąłeś do serca swego. Proszę Cię – nie zawiedź mnie i Jego.


Dziś jeden z najpiękniejszych dni w życiu – Twoje pierwsze, tak bliskie spotkanie z Panem Jezusem. Zachowaj ten dzień głęboko w pamięci i w sercu! Obfitych Łask Bożych na całe życie w dniu Pierwszej Komunii Świętej życzą …


Jezus Chrystus wiele dni na Ciebie czekał, dziś przyszedł i w sercu Twym zamieszkał. Zaprosiłeś Pana w duszy swej czystości, On Twym przyjacielem, nie czyń Mu przykrości. Zaufaj Jemu, a będziesz dobrym człowiekiem, pomagaj ludziom i radość nieś z uśmiechem.


życzenia z okazji chrztu

Serduszko dziecka małe Jak lilia musi być białe, Takie jak lilia czyste, Jako toń wody – przejrzyste. Wierne jak tafla lustrzana, Świeże jak woda źródlana, Ochocze jak serce ptaszyny, By mogło w górne krainy Wzlecieć wraz z aniołami I klęknąć przed niebios drzwiami.


Z okazji przyjęcia Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej składam serdeczne życzenia: aby Pan Jezus który zamieszkał w Twoim sercu był Twoim najlepszym przyjacielem


Zejdź po raz pierwszy do mnie, mój Chryste, zejdź i uszczęśliw swoją dziecinę, duszę mam białą, serce mam czyste i racz w nim przyjąć gościnę. Cicho, cichutko już dzwoni dzwonek, Zbawiciel z nieba już schodzi w gości, szczęśliwa chwila, radosny dzionek, idzie Bóg, źródło miłości. Co za cud! Jezu! Przyszedłeś do mnie. Kocham Cię, kocham nad wszystko w świecie, chcę żyć bez grzechu, kochać ogromnie, błogosław, Jezu, Twe dziecię!


Najszczęśliwszy w życiu swoim dzień dzisiaj obchodzisz, niech więc Bóg z Twojego serca nigdy nie wychodzi! Łaska Pana Naszego, Jego miłość i dobroć, niech będą światłem Twojej drogi.


Ładne życzenia z okazji chrztu świętego

W pielgrzymce życia Twojego niech Cię zawsze Pan Bóg broni i mocą Chrystusa świętego od pokus i złego chroni. Kochaj rodziców swoich, by pociechę z ciebie mieli i pomnij, że Bóg w niebie zawsze patrzy na Ciebie.


Niech w Twym sercu zawsze gości, Bóg dobroci, Bóg miłości. W Uroczystym Dniu, Pierwszego Pełnego Uczestnictwa, W Mszy Świętej. Obfitych łask z Nieba.


Sercem czystym przyjmij tę łaskę, którą Pan nam daje. Idź drogą bez przeszkód, wiarę miej w sercu, uczciwość i miłość, aby Bóg prowadził Cię przez życie godne i szczęśliwe.


piękne życzenia z okazji chrztu obrazek

Bóg Cię widzi, choć się kryjesz, strzeż się grzechu póki żyjesz. Każdy dzień co Ci upłynie świadczyć ma o dobrym czynie.


Jak to słońce na błękicie krzesze iskierkę po iskierce, tak przez całe ludzkie życie promieniować musi serce… Tego życzy Tobie w uroczystym dniu Pierwszej Komunii Świętej…


Pamiętaj, życie każdego człowieka to wielka nieznana podróż. Od dnia Komunii stale poznawaj cele tej podróży. Życzymy Ci abyś tego celu nic nie zaćmiło – głupota ni lenistwo, a wtedy będziesz szczęśliwa.


W dniu Twojej Pierwszej Komunii Świętej, życzymy Ci, abyś zawsze kroczył drogą Jezusową, czyli drogą prawdy, miłości i wiary, a Dobry Bóg miał Cię zawsze w swojej opiece. Aby Twoje serce było bez skazy, a miłosierny Jezus zamieszkał w nim na zawsze. Abyś ze wszystkich doświadczeń, jakie przyniesie Ci los, wychodził zwycięsko z Jezusem i Maryją, a każdy dzień był wspanialszy od poprzedniego. Kochaj swoich rodziców, jak Bóg umiłował Ciebie, czyli mocno i bezinteresownie. Bądź dumny z tego, że jesteś chrześcijaninem, oraz życzymy Ci, abyś był zawsze uśmiechnięty i szczęśliwy.


fajne życzenia z okazji chrztu świętego

Jezus Chrystus wiele dni na Ciebie czekał. Dziś przyszedł i w sercu Twym zamieszkał. Zaprosiłeś Pana w duszy swej czystości, On Twym przyjacielem, nie czyń Mu przykrości. Zaufaj Jemu, a będziesz dobrym człowiekiem. Pomagaj ludziom i radość nieś z uśmiechem.


Najważniejsza chwila w Twoim życiu to przysięga miłości złożona w Kościele, to msza inna, bardziej uroczysta, to msza inna, niż ta odprawiana co niedzielę. To msza dla Ciebie, to zaproszenie byś podzielił swe serce z Kimś komu zaufasz, z Kimś kto o Tobie właśnie wszystko wie, to Jezus Chrystus, jak Ty Jego, pokochał Cię.


Ten dzień dziś najpiękniejszy, dla młodej duszy raj, gdy kwiaty wonne kwitną, gdy śpiewa cudny maj. Komunii opłatek biały, bielszy nad śniegi, lilie, Spoczywa na drżących mych ustach i w duszy mojej się kryje. A potem, to nie wiem sama, co ze mną całą się dzieje, czy niebo się samo otwiera, czy ziemia jeszcze istnieje. Bo Chrystus tak dziwnie przemawia, tak długo, tak tkliwie, serdecznie, wzrok jakby na chwilę zatrzymał, że chciałbyś, by trwało to wiecznie.


Cieszy się Jezus Chrystus, cieszy się Matka Święta, bo dziś do rodziny Bożej zostajesz przyjęta. W uroczystym dniu Pierwszej Komunii Świętej błogosławieństwa Bożego przez całe życie życzy…


Życzenia komunijne – jak je składać?

Przyjęcie po raz pierwszy komunii świętej przez dziecko, to niezwykłe przeżycie, do którego przygotowuje się cały rok. Sam sakrament jest związany z Ostatnią Wieczerzą Chrystusa, i upamiętnia słynne dzielenie się chlebem i winem. Słowa Jezusa każdorazowo podczas Mszy Świętej przywołuje ksiądz, a potem przekazuje wiernym do spożycia symboliczne ciało Mesjasza.

Po uroczystościach komunijnych warto złożyć życzenia dla księdza prowadzącego mszę świętą.

Życzenia komunijne powinny być przekazywane w uroczystej formie – jako stosowna jest do tego rodzaju wydarzenia. Najlepiej, aby znalazły się one na eleganckiej pamiątkowej kartce. Jeśli, któreś z zaprezentowanych tutaj życzeń szczególnie przypadły Ci do gustu, możesz je zapisać na swoim telefonie – za pomocą opcji “wyślij” lub też udostępnić na swojej tablicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts